Duurzaam in balans
In 2025 zette Vidomes belangrijke stappen om woningen en de organisatie te verduurzamen.
We werkten aan warmtenetten in Delft en Rijswijk, stapten over op elektrisch koken en hebben een volledig elektrisch wagenpark. Ook werkten we aan klimaatadaptatie, circulariteit en duurzaam wonen. Dat deden we samen met gemeenten, bewoners en andere partners.
Tegelijk zagen we dat niet alles even snel kan. Door minder geld, nieuwe regels en tegenvallende opbrengsten, zoals bij zonnepanelen en Vidosol, moesten we keuzes maken. Vidomes blijft werken aan verduurzaming. We doen dit stap voor stap, met oog voor betaalbaarheid voor huurders en wat haalbaar is voor de organisatie.
Tevreden over:
- de duidelijke voortgang van de warmtenetten: realisatie warmtebron in Delft en afronding van de voorbereidingen in Rijswijk.
- het behalen van de doelstelling voor elektrisch koken: 380 extra woningen hebben we hiervoor geschikt gemaakt.
- het bereiken van een volledig elektrisch wagenpark in 2025.
- het goed draaiende programma circulaire bouwmaterialen binnen de Bouwstroom renovatie & verduurzaming.
Aandachtspunten:
- de voortgang in het aardgasvrij maken van de bestaande voorraad: door financiële beperkingen loopt dit achter op de NPA-doelen.
- het lagere rendement van zonnepanelen vanaf 2027 door het wegvallen van de salderingsregeling.
- de businesscase van Vidosol: door structureel verlies stopten we de samenwerking.